برنامه اکسل محاسبات مالی و اقتصادی طرح توجیهی

دسته بندي : کارآفرینی » خدماتی و آموزشی
توضیحات:
برنامه اکسل محاسبات مالی و اقتصادی طرح توجیهی.

برای انجام محاسبات مالی و اقتصادی طرح های توجیهی از نرم افزارکامفار و یا برنامه های تهیه شده داخلی در نرم افزار اکسل بر اساس استانداردهای مالی کشور انجام میشود.

برنامه حاضردر فرمت اکسل بصورت حرفه ای و کامل بر اساس تجربه 25 ساله جهت تدوین و ارزیابی بیش از 50 طرح توجیهی تا سطح ملی از قبیل طرح توسعه فولاد میبد ، طرح توسعه ایرانسل، طرح احداث روغنکشی خرمشهر، طرح احداث کارخانه تولید فورفورال ، طرح احداث کارخانه تولید مخازن CNG ، طرح احداث هتل در منطقه آزاد کیش و سایر طرح های توجیهی... برای ارائه به بانکها جهت دریافت تسهیلات مالی ریالی و ارزی و هیات مدیرها و سایر ذینفعان و مدیران جهت تصمیم گیری تهیه شده و طی سالهای گذشته به مرور تکمیل و توسعه داده شده است.
دسته بندی: کارآفرینی » خدماتی و آموزشی

تعداد مشاهده: 12191 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: docx, xls

حجم فایل:9,939 کیلوبایت

 قیمت: 85,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
 • راهنمای استفاده:
  ورود اطلاعات موردنیاز کلی طرح در 5 شیت (صفحه)
  1- بخش اطلاعات کلی
  این بخش توسط کاربر تکمیل می شود و شامل جداول ذیل می باشد. لازم به توضیح است جهت سهولت کار و ورود اطلاعات تا حد امکان از برنامه های ماکرو جهت ورود اطلاعات طرح استفاده شده است . فقط سلول های سبز و آبی تکمیل شود
  1-1- اطلاعات کلی
  - جدول کلی طرح
  نام طرح و نوع طرح شامل طرح احداث و یا طرح توسعه تکمیل می شود
  1- جدول مشخصات مورد نیاز
  در این جدول نام محصولات -تا 5 محصول- قیمت فروش هر واحد محصول به ریال و مقدار کل تولید در ظرفیت اسمی هر محصول نوشته می شود.
  2- جدول مشخصات مورد نیاز
  واحد ریالی مد نظر برای محاسبات بصورت عددی و حروف نوشته شود
  تعدیل فروش به روز،نسبت هزینه های بازاریابی و تورم فروش و تولید ( در صورت نیاز) نرخ تسعیر ارز( چنانچه در طرح نرخ ارزی برای سرمایه گذاری و یا فروش وهزینه های تولید استفاده شود) . نرخ بازده مورد انتظار سهامدار و یا سرمایه گذار و تعداد کل کارکنان نوشته شود.
  - جدول دوره اجرا
  این برنامه قابلیت محاسبه طرح با دوره اجرا از شش ماه ( نیمسال) تا 2.5 سال را دارد
  - جدول زمان بهره برداری
  ابتدا با توجه به تاریخ شروع اجرای طرح ثیرات آن در سرمایه گردش و استهلاک تسهیلات و غیره ، شروع بهره برداری نیمسال اول یا دوم مشخص شود و این برنامه قابلیت محاسبه طرح با دوره بهره برداری یک سال تا 9 سال را دارد.
  - جدول نحوه محاسبات تسهیلات
  این برنامه قادر است سه نوع تسهیلات شامل دو نوع تسهیلات بلند مدت جهت سرمایه گذاری ثابت و یک نوع کوتاه مدت جهت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز بصورت ارزی یا ریالی محاسبه نماید. همچنین کاربر می تواند نحوه محاسبه برگشت سود و اصل هر کدام از تسهیلات را به دو صورت محاسبه توسط برنامه و فروض پیش فرض بانکی و یا محاسبه توسط کاربر مشخص نماید.
  1-2- اطلاعات کلی
  - جدول هزینه های سرمایه گذاری، نرخ استهلاک و تعمیر و نگهداری ریالی
  هزینه های انجام شده – در صورت وجود و بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده- تا کنون و مورد نیاز طرح و نرخ استهلاک و تعمیر و نگهداری هر کدام از ردیف های جدول که بصورت ریالی می باشد نوشته شود
  - جدول هزینه های سرمایه گذاری، نرخ استهلاک و تعمیر و نگهداری ارزی
  هزینه های انجام شده – در صورت وجود و بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده- تا کنون و مورد نیاز طرح و نرخ استهلاک و تعمیر و نگهداری هر کدام از ردیف های جدول که بصورت ارزی می باشد نوشته شود
  - جدول هزینه های تولید
  هزینه های تولید فعلی – در صورت که طرح توسعه می باشد و بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده- و مورد نیاز طرح و نرخ استهلاک و تعمیر و نگهداری هر کدام از ردیف های جدول که بصورت ریالی و ارزی می باشد نوشته شود. لازم به ذکر است اطلاعات این جدول بر اساس ظرفیت کامل طرح تکمیل گردد.
  همچنین درصد متغیر بودن هر کدام از ردیف های هزینه های تولید مشخص گردد.
  - جدول سرمایه در گردش
  جهت محاسبه سرمایه در گردش مورد نیاز طرح طی دوره بهره برداری، در این جدول تنها تعداد روزهای مرد نظر هر کدام از ردیف های سرمایه در گردش تکمیل گردد.
  - جدول محاسبه تسهیلات دریافتی توسط برنامه
  در صورتیکه محاسبه اصل و سود هر کدام از تسهیلات توسط برنامه عنوان شده است، مدت بازپرداخت و تعداد اقساط در سال و دوره استراحت – عدم چرداخت اصل و سود طی آن سالها – قید گردد.
  1-3- اطلاعات کلی
  - جدول منابع و مصارف
  تامین منابع می تواند سرمایه ثبت شده و یا آورده شرکا و یا تسهیلات دریافتی و دریافت قرض(سایر بستانکاران) باشد. تامین منابع در این جدول تکمیل می گردد. در صورتیکه طرح توسعه باشد می تواند مانده تسهیلات قبلی بر اساس ترازنامه موجود باشد که قید می شود.
  تمامی منابع انجام شده و مورد نیاز در جدول تکمیل می شود.
  اگر قبلا انتخاب شده است هر کدام از تسهیلات بلند مدت توسط کاربر تکمیل شود( برنامه محاسبه ننماید) می بایست نحوه بازچرداخت در سال های بهره برداری در قسمت مصارف نوشته شود.
  تسهیلات کوتاه مدت بصورت پیش فرض سال اول کسر می گردد.
  آورده شرکا می بایست بر اساس مانده منابع طی سال های بهره برداری مستهلک شود.
  ظرفیت مورد استفاده طرح بصورت درصد در سالهای بهره برداری مورد نظر نوشته شود
  نرخ مالیات ، سود سهام و اندوخته توسعه در صورت وجود بصورت درصد نوشته شود.
  در صورتیکه طرح دارای درآمدهای غیرعملیاتی می باشد، بخش مربوطه تکمیل گردد.
  1-4- اطلاعات کلی
  این بخش جهت تحلیل ریسک و حساسیت می باشد و در صورت نیاز به محاسبات فوق تکمیل گردد.
  - جدول مقایسه محصولات طرح و کالاهای مشابه وارداتی
  در صورتیکه محصولات طرح جایگزین واردات می باشد تکمیل گردد.
  - جداول 13 تا 19 تحلیل ریسک و حساسیت
  در صورت تحلیل ریسک اطلاعات خواسته شده بصورت درصد در جداول فوق تکمیل گردد. تکمیل این بخش نیاز به داشتن آشنایی کاربر با مسایل ریسک و حساسیت دارد.
  - جداول فروش محصولات طرح بصورت ضایعاتی – عدم تقاضا
  برای بررسی ریسک عدم تقاضا و تاثیر آن بر بازدهی طرح، قیمت ضایعاتی محصولات طرح نوشته شود.
  1-5- اطلاعات کلی
  این بخش شماره جداول محاسباتی طرح در هر بخش بر اساس چیدمان و فرمت بندی نهایی طرح در برنامه ورد نوشته شود.
  و...


 • محتوای فایل دانلودی:
  شامل برنامه اکسل جهت محاسبات مالی و اقتصادی و تحلیل ریسک و حساسیت طرح های توجیهی به همراه فایل راهنما و نمونه طرح توجیهی انجام شده در فرمت ورد و اکسل